برگزاری دومین نشست مراکز علمی همسو در حوزه شیعه شناسی

تاریخ انتشار: 1392/12/07  تعداد بازدید: 2092

برگزاری دومین نشست مراکز علمی همسو در حوزه شیعه شناسی

دوّمین جلسه نمایندگان مؤسسات فعال در زمینه شیعه شناسی در مورخ 09/11/92 در محل مجمع جهانی شیعه شناسی برگزار شد. در این جلسه نمایندگانی از دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، جامعه‌ المصطفی العالمیه، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، مؤسسه شیعه‌شناسی، مجمع جهانی اهل بیت (ع)، پژوهشکده باقرالعلوم (ع) و مؤسسه کتاب‌شناسی شیعه حضور داشتند.

در این جلسه پس از ارائه گزارشی از فعالیت‌های مجمع جهانی شیعه شناسی توسط جناب حجت الاسلام والمسلمین انصاری‌ بویراحمدی، اعضاء به تبادل اخبار و اطلاعات علمی پرداختند. همچنین در مورد پایگاه اینترنتی www.shiapajoohan.ir  بحث و تبادل نظر به عمل آمد و مقرر شد:
1) با عنایت به اینکه این پایگاه با همکاری مؤسسات علمی معتبر در زمینه شیعه پژوهی در پایتخت جهانی شیعه، شهر مقدس قم راه‌اندازی می شود، باید در قالبی حرفه‌ای و با تغذیه محتوایی قوی و روزآمد ارائه گردد.
2) با عنایت به اینکه راه‌اندازی اولیه و اداره سایت بر اساس طرح تهیه شده در دبیرخانه دفتر همکاری‌های مؤسسات شیعه پژوه هزینه بالایی دارد، تامین هزینه‌های آن در مراکزی که ردیف بودجه سالانه دارند در اولویت قرار گیرد.
3) مسئولین محترم پایگاه‌های اینترنتی مؤسسات عضو، گزیده‌ای از اطلاعات و گزارش‌های تهیه‌شده خود را که با حوزه شیعه پژوهی مرتبط است ارسال کنند تا در سایت مورد استفاده قرار گیرد.
4) فایل حاوی اطلاعات طرح‌های پژوهشی مؤسسات عضو در اسرع وقت به آدرس سایت ارسال گردد.نظر شما

نام
*
پست الکترونیکی
*
متن تصویر
*


کلیه حقوق معنوی به دفتر همکاری‌های مؤسسات شیعه‌پژوهی تعلق دارد.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز